I to byłoby na tyle ...

I to byłoby na tyle… Mam zamiar odpocząć od wszystkiego kilka dni…
Odetchnąć świeżym powietrzem. Potem wrócę do pracy i znów żył będę, tą karczemnie nudną rzeczywistością, opartą na powtarzalności ludzi i zdarzeń… Ale pewnego dnia… może za rok, albo za lat dziesięć… zadzwonię do Jarka, Jacka, Janusza .. „Chłopaku! Masz trochę czasu? Bo wiesz, mam plan…” I wiele, nie będę musiał tłumaczyć..
„Tam za horyzontem coś jest. I może warto to zobaczyć…”. Nie bardzo wiem kiedy, ale tak się stanie z pewnością….

www.rejskuby.pl

10 thoughts on “I to byłoby na tyle ...

  1. Serdeczne gratulacje z osiągnięcia wyznaczonego celu …

    „Lubię nade wszystko szum rozcinanej dziobem fali, zachwycam się dobrze wypełnionymi wiatrem żaglami i mocno napiętymi szotami, morze porywa mnie i wówczas zapominam o lądzie z jego uciechami i współczuję serdecznie ludziom borykającym się z codziennymi troskami, namiętnościami i pragnieniami, którzy nie są w stanie ani pozbyć się jednych, ani zaspokoić drugich …” – napisał wiele lat temu Marcel Bardiaux żeglarz samotny.

  2. Jak Cię znam to będzie to szybciej niż myślisz. Teraz będziesz miał nas wszystkich i całą gromadę nowych przyjaciół Twoich marzeń. Spotkamy się w Etherii, Gosia wyłączy licznik kieliszków i pogadamy o nowych przygodach. Będziemy z Tobą…..

  3. Do Kuby Zeglarza. Kazdy jakies ma marzenia tuy tez swoje miales Kiedy byles malym chlopcem w myslach zeglowales.Teraz spenily sie twe marzeniaDelphia to sprawila ze do celu doplynela twe marzenia wypelnila.Dzieki za to twym sponsorom oraz Opacznosci bys szczesliwy razem z nami dzielil te radosci.

  4. Po pokonaniu Oceanu, tylko jedno możesz mieć marzenie. Domyślam się jakie, ale nie powiem, jak mawia klasyk. Tylko czy dostaniesz rok urlopu w Trójce ?

  5. Slowa uznania dla „Kuby Zeglarza” !!! Rozdzial zakonczony ,ksiazka czeka na dalsze na dalsze przygody ! Pozdrowienia i gratulacje od Florydzkich Zeglarzy !

  6. Kubo Pan ma duszę wędrowca zdobywcy i ja już wyczuwam u Pana tęsknotę za wielką wodą. Zapewne żeglarstwo to taki bakcyl dla odważnych, który jak się załapie, to już niewyleczalne. Ładnie Pan to ujął w jednej z wypowiedzi, że w końcu dostajemy tylko jeden bilet na to życie i warto realizować marzenia, dodam, że także nie warto marnować czasu na bzdety, tylko żyć naprawdę. Wydaje mi się że będąc dziennikarzem w Warszawie, przebywając na co dzień pośród miejskiego zgiełku, tym bardziej pragnie Pan „ucieczki” w samotne żeglowanie. Jednak następnym razem, dla większego spokoju tych, którzy czekają, niechby ten rejs odbył się z grupą sprawdzonych kompanów. Zakończę słowami Edwarda Stachury „wędrówką jedną życie jest człowieka idzie wciąż dalej wciąż dokąd skąd dokąd skąd” i pewnie dlatego tak człowieka gdzieś gna. Pozdrawiam serdecznie i życzę spełniania marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Organizatorzy Rejsu dziękują Sponsorom za wsparcie i zaufanie, Partnerom za pomoc, i Przyjaciołom za zaangażowanie.
Dziękujemy także Radiowej Trójce (PR S.A. III), TVP Info oraz Redakcji ŻAGLI - naszym Patronom Medialnym za współpracę.
Bez nich ten projekt nie mógłby powstać.

Sponsorzy:
EXTRAL Aluminium, DELPHIA YACHTS, Spółdzielcza Grupa Bankowa, NAVSIM, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. producent wody mineralnej KRYNICZANKA, miasto BYDGOSZCZ organizator Festiwalu STER NA BYDGOSZCZ

Partnerzy:
Przychodnia ALCOR, Portal pogodadlazeglarzy.pl, Towarzystwo Promocji Ryb Pankarp.pl, Agencja Rynku Rolnego, LYO FOOD, CODE ZERO, GARMIN oraz SMART

Przyjaciele Rejsu:
Firma SMART, Firma KNAP, Firma TWINS, Polski Związek Żeglarski (PZŻ), Kpt. Krzysztof Baranowski, Magazyn i Portal WIATR, Portal TAWERNA SKIPPEROW, PORTAL ZEGLARSKI